Çates halka arz ne zaman, kaç lot verir? Çates Elektrik talep toplama ne zaman? Çates halka arz ne zaman, kaç lot verir? Çates Elektrik talep toplama ne zaman?
MHR Gayrimenkul (MHRGY) halka arz ne zaman fiyatı kaç TL kaç lot verilecek? Sermaye Piyasası Kurulu'ndan son dakika bir haberi geldi. Bu habere göre, SPK tarafından halka arz onayı verilen şirketlerden biri MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ olarak açıklandı. Bu gelişme, şirketin halka arz sürecinin ilerlediğini gösteriyor.

MHR GAYRİMENKUL (MHRGY) HALKA ARZ NE ZAMAN?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 5 Ekim 2023 tarihinde MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (MHRGY) şirketinin halka arzına onay verdi. Şirket, önümüzdeki hafta talep toplayarak borsaya katılacak. Talep toplama tarihleri henüz belli olmadı, ancak 11-12-13 Ekim tarihlerinde başlaması bekleniyor. Bu adım, şirketin halka arz sürecinin bir parçası olarak gerçekleşiyor.

MHR GAYRİMENKUL (MHRGY) FİYATI KAÇ TL KAÇ LOT VERİLECEK?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 5 Ekim 2023 tarihinde MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (MHRGY) şirketinin halka arzına onay verdi. MHR GYO'nun halka arzında 1 lot hisse fiyatı 4,30 TL olarak belirlendi. Şirket, halka arz sürecine bu fiyatla katılacak. Bu kararın ardından yatırımcılar, MHR GYO hisselerine bu fiyat üzerinden talepte bulunabilecekler. Halka arzın tam tarihleri henüz belirlenmedi, ancak yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor. MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ, SPK tarafından yayınlanan halka arz onayına göre 207 milyon lotluk sermaye artırımı yapmayı planlamaktadır. İşlem kodu #MHRGY olan bu halka arzda 1 lot hisse fiyatı 4,30 TL olarak belirlenmiştir. Toplamda 207.000.000 lot hissenin halka arz edileceği bu sürecin halka arz büyüklüğü 890.100.000 TL'yi bulmaktadır. Dağıtım şekli tamamı eşit olarak planlanmıştır. Bu halka arzın fon kullanım alanları, şirketin gayrimenkul portföyünün genişletilmesi, yeni gayrimenkullerin finansmanı, kat karşılığı veya hasılat payı karşılığı inşaat projelerinin geliştirilmesi ve kentsel dönüşüm projelerinin finansmanı olarak belirtilmektedir. Bu bilgilere göre MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ, halka arz sürecine hazırlanmaktadır.