Özkan Uğur'un sağlık durumu nasıl hastalığı ne? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ünlü sanatçı Özkan Uğur'un sağlık durumunun hala kritik olduğunu ve yoğun bakımda tedavi görmeye devam ettiğini duyurdu.

ÖZKAN UĞUR'UN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ünlü sanatçı Özkan Uğur'un sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Koca, Özkan Uğur'un tedavisinin hala yoğun bakım ünitesinde devam ettiğini ifade etti ve durumuyla ilgili olumlu gelişmelerin en kısa sürede paylaşılmasını umduğunu belirtti. Ayrıca, Özkan Uğur'a ve sevenlerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Batuhan Mumcu ise Özkan Uğur'un tedavi gördüğü hastaneye ziyaret gerçekleştirdi. Mumcu, MFÖ grubunun üyelerinden Özkan Uğur'un eşi Aysun Aslan Uğur ve oğlu Alişan Uğur ile görüşerek sanatçının durumu hakkında bilgi aldı. Hastanede gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, Mumcu aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u da telefonda arayarak Uğur'un ailesiyle görüştürdü. Bakan Ersoy, Uğur'un ailesine geçmiş olsun dileklerini ileterek, Bakanlık olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

ÖZKAN UĞUR'UN HASTALIĞI NE?

2013 yılında lenfoma teşhisi konulan ve tedavi sürecini başarıyla atlatan MFÖ grubunun bas gitaristi ve solisti Özkan Uğur, hastalığı yenmişti. Sağlıkla ile ilgili tüm gelişmeleri yakından görmek için Haber sayfamızı takip edebilirsiniz. Özkan Uğur, son yıllarda hastalığının nüksetmesiyle ilgili bir açıklama yapmıştı. Temmuz 2020'de yaptığı bu açıklamada şunları ifade etmişti: "Bu ikinci mücadeleyi de galip çıktım. Dualarınız ve iyi dilekleriniz için size çok teşekkür ederim. İnşallah en kısa sürede bu Korona virüs belasından da kurtuluruz ve yakında konserlerimizde görüşebiliriz. Herkese sağlıklı günler dilerim. Sevgilerimle." ÖZKAN UĞUR KİMDİR? Bu sözlerle Özkan Uğur, hastalığına karşı verdiği mücadelede zafer elde ettiğini ifade ederken, destek ve duaların kendisi için büyük bir önem taşıdığını vurgulamıştı. Ayrıca, Korona virüs salgınına da değinerek, umut dolu bir şekilde sağlıklı günlerin geleceğini ve konserlerde tekrar hayranlarıyla buluşacaklarını belirtmişti. Özkan Uğur'un bu açıklamaları, onun hastalığını yenme kararlılığını ve pozitif bakış açısını yansıtırken, müzik kariyerine geri dönme arzusunu da ortaya koymaktadır.