Google deprem uyarı sistemi telefonlarda nasıl açılır? Android ve iOS işletim sistemleri! Google deprem uyarı sistemi telefonlarda nasıl açılır? Android ve iOS işletim sistemleri!
Vergisiz telefon bilgisayar açıköğretim için geçerli mi? Seçim kampanyası sırasında gündeme gelen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gençlere yönelik bir vaat olarak sunulan vergisiz telefon uygulamasının ayrıntıları resmi olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından bu uygulamanın detaylarını kamuoyuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda, gençlere yönelik vergisiz cep telefonu ve bilgisayar uygulaması hakkında detaylı bilgiler verildi. Bu açıklamaların ardından Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri de vergisiz cep telefonu uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için araştırmalara başladı.

VERGİSİZ TELEFON BİLGİSAYAR AÇIKÖĞRETİM İÇİN GEÇERLİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından canlı yayında vergisiz cep telefonu ve bilgisayar desteği ile ilgili detayları paylaştı. Erdoğan, bu uygulamanın örgün eğitimde öğrenim gören gençlere yönelik olduğunu belirterek, cep telefonu ve bilgisayar alımları için toplamda 5 bin 500 lirayı aşmayacak şekilde 9 bin 500 lirayı aşmayan teknolojik cihazlara destek vereceklerini açıkladı. Bu destek, üniversite öğrencilerini kapsayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçim döneminde gençlere yönelik seçim vaatleri arasında yer alan vergisiz cep telefonu ve bilgisayar desteğiyle ilgili detayları açıkladı. Erdoğan, bu uygulamanın örgün eğitimde öğrenim gören üniversite öğrencilerini hedeflediğini ve cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için ise yüzde 16,7'sine kadar destek sağlayacaklarını ifade etti. Bu destek, gençlerin teknolojik cihazlara daha kolay erişebilmelerini amaçlıyor.