“İHA’larımıza sahip çıkmıştı” diyerek paylaştı! “İHA’larımıza sahip çıkmıştı” diyerek paylaştı!

10 Kasım okullar yarım gün mü? 10 Kasım Cuma okullar var mı, tatil mi? Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla ülke genelinde anma törenleri düzenlenecektir. Bu törenler, Atatürk'ü Anma Günü kapsamında gerçekleştirilecek olup, resmi tatil günleri arasında yer almamaktadır.

10 KASIM OKULLAR YARIM GÜN MÜ, VAR MI, TATİL Mİ?

Mustafa Kemal Atatürk'ün 84. vefat yıl dönümü olan 10 Kasım 2023 Cuma günü resmi tatil değildir. Dolayısıyla, okullar, bankalar ve devlet daireleri normal çalışma düzenine devam edecek. Bankalar ve devlet kurumları, olağan mesai saatlerine göre hizmet verecektir.

TÜRKİYE'DEKİ RESMİ TATİLLER NELER?

Türkiye'deki resmî tatiller genellikle ulusal bayramlar ve genel tatiller olarak iki kategoriye ayrılır. Ülkedeki tek ulusal bayram, Cumhuriyet Bayramı'dır. Diğer resmî bayramlar arasında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Zafer Bayramı bulunmaktadır. Dini bayramlar ise Kurban ve Ramazan Bayramlarıdır. Bunlar dışındaki genel tatil günleri arasında yılbaşı, Emek ve Dayanışma Günü ve Demokrasi ve Millî Birlik Günü yer almaktadır. Bu günler, genellikle ülke genelinde çeşitli etkinlikler ve kutlamalarla kutlanır.

Editör: Haber Merkezi