Erzincan'da maden felaketi! Erzincan'da maden felaketi!
İBB burs başvurusu ne zaman nereden yapılır? İBB burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 2023-2024 İBB burs başvuru ekranı! 2023-2024 İBB burs başvurularının son başvuru tarihi ile ilgili merak, başvuruda bulunmayan birçok öğrenci arasında yaygınlaşmış durumda. 26 Eylül tarihinde başlayan İBB burs başvuruları, İstanbul Senin uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu nedenle başvuru sürecinin ne zaman tamamlanacağı, öğrenciler tarafından sıkça sorulan bir soru haline gelmiştir. İBB'nin eğitim yardımı programı, öğrencilere maddi destek sağlama amacı taşıyor ve bu sürecin sona ermesi öğrenciler için önem taşıyor.

İBB BURS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Burs başvurusu için gereken belgeler:
  1. Adli sicil kaydı
  2. Öğrenci belgesi ve not durumunu gösteren transkript
  3. Bursluluk belgesi
  4. Ailenin maddi durumunu gösteren belgeler (Gelir belgesi, Maaş bordrosu vb.)
  5. Varsa kendisinin ya da aile bireylerinin engelli raporu fotokopisi
  6. Varsa okuyan kardeşleri gösteren belgeler (Sadece aktif öğrenci olan kardeşler dikkate alınacaktır. Kayıt donduran kardeşler değerlendirmeye alınmaz. Açık öğretimde okuyan kardeşler değerlendirmeye alınmaz.)
  7. Öğrencinin banka hesap bilgilerini içeren belge
Tüm süreç, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak yürütülecektir. Başvuru sahiplerinin kişisel verilerinin gizliliği ve güvenliği ön planda tutularak işlemler gerçekleştirilecektir.

İBB BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN NEREDEN YAPILIR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi burs başvuruları ve evrak işlemleri, İBB'nin resmi web sayfası olan gencuniversiteli.ibb.istanbul veya İstanbul Senin uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Başvuruda bulunmak için Google Play ya da AppStore'dan İstanbul Senin uygulamasını indirmeniz ve profil oluşturmanız gerekmektedir. Profil oluşturduktan sonra ana sayfada yer alan "Genç Üniversiteli" mini uygulamasını açarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru işlemi sırasında beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olmanız önemlidir. Başvurunuz onaylandığında, beyan ettiğiniz evraklardaki bilgiler esas alınacaktır. Bu nedenle doğru ve eksiksiz bilgi vermek, başvurunuzun değerlendirmesinde önemlidir.

İBB BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2023-2024 eğitim öğretim yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine yönelik yurt ve burs desteği sunacak. Bu yıl burs desteği olarak öğrencilere toplamda 6.000 TL verileceği açıklandı. Burs başvuruları ise 26-20 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere maddi destek sağlayarak eğitimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu nedenle burs başvurularının önemi büyük ve başvuru süreci yakından takip ediliyor. 2023-2024 İBB BURS BAŞVURU EKRANI!

Editör: TE Bilisim