FAST sistemi çöktü mü, neden çalışmıyor? FAST ve EFT para transferi düzeldi mi? FAST sistemi çöktü mü, neden çalışmıyor? FAST ve EFT para transferi düzeldi mi?

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan istifa mı etti? sorusu yanıt buldu. Mehmet Şimşek’in yaptığı yazılı açıklamaya göre Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan istifa etti. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programımız, kesintisiz ve kararlılıkla devam etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi ekibimize ve uyguladığımız programımıza desteği ve güveni tamdır. Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan’ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum. Bu çerçevede ekip olarak güçlü işbirliği ve koordinasyon içinde fiyat istikrarı hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

Editör: Katip Çelebi