Okullarda tatil 3 gün mü olacak? Türkiye’de eğitim 4 gün mü oldu? Post-midterm tatilinin tadını çıkaran öğrenciler ve veliler, tatilin 3 gün uzatılıp uzatılmayacağını heyecanla bekliyorlar.

OKULLARDA TATİL 3 GÜN MÜ OLACAK?

Finlandiya'da uzun yıllardan beri uygulanan 4 gün okul, 3 gün tatil yöntemi, Avrupa'da bazı ülkelerde de benimsenmeye başlanıyor. 1 gün ise tamamen sosyal aktivitelere ayrılıyor, ancak bu aktivitelerde devam zorunluluğu bulunmuyor. Bu sistemin, yeni eğitim öğretim döneminde 6 Avrupa ülkesinde daha uygulanması bekleniyor.

TÜRKİYE’DE EĞİTİM 4 GÜN MÜ OLDU?

Okulların haftada 4 gün olacağı beklentisi, Avrupa'da 4 günlük çalışma sisteminin denenmesiyle birlikte Türkiye'de de uygulanıp uygulanmayacağı sorularını beraberinde getiriyor. Şu an için okulların 4 gün olacağına dair net bir açıklama yapılmamıştır. Açıklama yapıldığında haberiniz güncellenecektir.

“İHA’larımıza sahip çıkmıştı” diyerek paylaştı! “İHA’larımıza sahip çıkmıştı” diyerek paylaştı!

İngiltere'de haftada dört gün okul uygulamasını destekleyenler, tasarruf sağlanabileceğini belirtirken; desteklemeyenler ise 4 gün eğitimin öğrenciler için verimli olmayacağını ifade ediyorlar.

Editör: Haber Merkezi