Sağlık Bakanlığı personel alım tarihi belli mi? 35 bin sağlık personeli ataması ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de şehir hastanesi ve bağlantı yollarının açılışı için düzenlenen törende Sağlık Bakanlığı personeli alımına ilişkin açıklama yaptı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM TARİHİ BELLİ Mİ?

Sağlık Bakanlığı 35 bin personel alımı başvuruları ve şartları 2024, gelen açıklamanın ardından binlerce sağlık mezunu adayının gündeminde yer alıyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personelini daha kamuya alıyoruz" dedi. Bu açıklamaların akabinde gözler, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu için kılavuza çevrildi.

35 BİN SAĞLIK PERSONELİ ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki ay kamuya 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İzmir Şehir Hastanesi dünyanın en büyük en modern sağlık komplekslerinden biridir. Bünyesinde 6 hastane barındıran bu yatırım hizmet siyasetimizin nişanesidir." ifadelerini kullandı.

Beklenen oldu KAAN ilk uçuşunu gerçekleştirdi Beklenen oldu KAAN ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, ecdadın, Cumhuriyetin kurucularının hayal ettiği gibi siyasi, ekonomik ve askeri olarak bağımsız güç haline gelebildiği için dik duruş sergiliyor." şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi