Danimarka Başbakanı Frederiksen'in paylaştığı fotoğraf ülkeyi ikiye böldü Danimarka Başbakanı Frederiksen'in paylaştığı fotoğraf ülkeyi ikiye böldü
Terör örgütü PKK üyesine hapis cezası! Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi, Almanya'da terör örgütü PKK üyesi olduğu suçlamasıyla yargılanan 59 yaşındaki Abdullah Ö.'yü terör örgütü üyeliğinden mahkum etti. Mahkeme, Ö.'nün terör örgütü PKK'nın Almanya sorumlusu olduğuna ve örgüt üyelerine talimatlar verdiğine dair kanıtlar olduğunu belirtti. Almanya, PKK'nın Avrupa'daki faaliyetlerine karşı sıkı önlemler almaktadır. Terör örgütü PKK, Avrupa Birliği, ABD ve Türkiye tarafından terör örgütü olarak kabul edilmektedir. Almanya'da PKK'nın faaliyetleri yasaklanmıştır ve üyelerine yönelik operasyonlar yapılmaktadır. Abdullah Ö.'nün cezası, Almanya'nın terör örgütleriyle mücadele konusundaki kararlılığını göstermektedir. Terör örgütlerine üye olan ve faaliyetlerinde yer alan kişilerin Almanya'da da cezalandırılacağı açıkça ortaya konulmuştur. Dünya ve ülkeler hakkında merak edilenler için Haber sayfamızı takip edebilirsiniz. Almanya, terör örgütleriyle mücadele konusunda uluslararası işbirliği yapmakta ve terörizmin finansmanı, propagandası ve faaliyetlerine yönelik çalışmalar yürütmektedir. Bu çerçevede terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar da gerçekleştirilmekte ve üyeleri yargılanmaktadır. Abdullah Ö.'nün cezasıyla birlikte, terör örgütlerine üye olan ve faaliyet gösteren kişilerin Almanya'da cezalandırılacağı bir kez daha ortaya konulmuştur. Almanya'nın terör örgütleriyle mücadele konusundaki kararlılığı devam edecektir.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÜYESİNE HAPİS CEZASI

Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesinde 11 Nisan 2022 tarihinden bu yana devam eden davada, terör örgütü PKK üyesi Abdullah Ö. hakkında verilen karar açıklandı. Mahkeme, Abdullah Ö.'yü terör örgütü üyeliği suçundan mahkum etti ve 4 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Kararda, Abdullah Ö.'nün Ağustos 2019'dan bu yana Almanya'da PKK sorumlusu olduğuna ve örgüt üyelerine talimat verdiğine işaret edildi. Ayrıca terör örgütü için etkinlikler düzenlediği ve Haziran 2020 ile Nisan 2021 arasında PKK için 900 bin avrodan fazla haraç topladığı belirtildi. Örgüt yapılanmasında yer aldığına dikkat çekilen kararda, Abdullah Ö.'nün 11 Mayıs 2021'den bu yana tutuklu bulunduğu ve mahkemece verilen 4 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldığı açıklandı. Mahkemenin verdiği karar, terör örgütlerinin faaliyetlerinin Almanya'da yargılanabileceği ve cezalandırılabileceği yönündeki mesajı da içermekte. Bu karar, Almanya'nın terörle mücadelede kararlılığını göstermesi açısından önem arz ediyor. Öte yandan, terör örgütleri Dünya genelinde halen bir tehdit oluşturmakta ve terörle mücadele çalışmaları devam etmektedir. Ülkeler, bu tehditlerle mücadele etmek için uluslararası iş birliği ve koordinasyonu artırmakta ve hukuki yollarla mücadele etmektedir.

Editör: TE Bilisim