Kırmızı kitap olarak biliniyor…Gizli anayasa güncellenecek! Kırmızı kitap olarak biliniyor…Gizli anayasa güncellenecek!

11 Ocak okullar tatil mi? Okullar hangi illerde tatil edildi? Türkiye'nin kış mevsimine geçiş yapmasıyla birlikte, ülke genelinde etkili olan soğuk hava ve kar yağışları, günlük yaşantıyı olumsuz etkilemeye başladı. Özellikle bazı bölgelerdeki yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları, eğitim kurumlarını da etkisi altına aldı. Bugün, birçok ilçede okullar, olumsuz hava şartları nedeniyle tatil edildi.

11 OCAK PERŞEMBE İSTANBUL, ANKARA, İZMİR'DE OKULLAR TATİL Mİ?

11 Ocak Perşembe günü için resmi bir tatil açıklaması yapılmadı. Ancak, okulların tatil edilip edilmemesi konusundaki durum, yerel otoritelerin ve eğitim kurumlarının değerlendirmelerine bağlı olarak değişebilir.

11 OCAK OKULLAR TATİL Mİ?

Çanakkale genelinde etkili olan kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi. Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartları ve beklenen buzlanma sebebiyle 11 Ocak 2024 Perşembe günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yine il genelinde köy okullarımızda da (bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için) eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir. Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ayrıca, aynı gün il genelinde hamile personeller ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır" ifadelerine yer verildi.

ÇANAKKALE

Çanakkale'de kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Lapseki ilçesinde bugün eğitime 1 gün ara verildi.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde okullar bugün tatil edildi.

Tekirdağ Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, meteoroloji raporlarına göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde bugün eğitime ara verileceği duyuruldu. Açıklamada, "Süleymanpaşa ilçemizdeki resmi ve özel tüm okullarımızda ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimizde 11 Ocak günü 1 gün süre ile Şarköy ve Malkara ilçelerimizde 11 Ocak Perşembe günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimiz için 1 gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Ayrıca Malkara, Şarköy ve Süleymanpaşa ilçelerimizdeki engelli ve hamile kamu personelleri 1 gün idari izinli sayılacak" ifadeleri kullanıldı.

Editör: Yağmur Sezgin