5 bin lira ikramiye ne zaman hesaplara yatacak? Emekliye 5 bin lira ne zaman verilecek, ödenecek? Milyonlarca çalışan emeklinin heyecanla beklediği müjde, TBMM tarafından resmi olarak duyuruldu. Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye sağlayacak olan kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda onaylanarak yürürlüğe girdi.

5 BİN LİRA İKRAMİYE NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

TBMM Genel Kurulu'nda değerlendirilen ekonomik içerikli kanun teklifinin 55. maddesi, çalışan emeklilere 5 bin lira ödeme öngören madde olarak kabul edildi.

Yasa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandıktan sonra, çalışan emeklilere yönelik 5 bin liralık ikramiye ödemelerinin 25-29 Aralık haftasında banka hesaplarına aktarılması planlanmaktadır.

Tekliften, verilen önergenin kabul edilmesiyle, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda (BDDK) görev yapan idarecilere ve meslek personeline, mevzuatında öngörülen ücret tavanlarına tabi olmaksızın ek tazminat ödemesine yönelik madde, tekliften çıkarıldı.

Evlenecek çiftlere faizsiz kredi hazırlıkları tamamlandı Evlenecek çiftlere faizsiz kredi hazırlıkları tamamlandı

İLK BAŞTA SADECE ÇALIŞMAYAN EMEKLİLERE ÖDENMİŞTİ

Hükümet ilk başta sadece çalışmayan emeklilere 5 bin lira ikramiye ödemesi yapma kararı almıştı. Daha sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söylemişti: "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Emeklilerimizin yükünü hafifletmek amacıyla geçen ay bir defaya mahsus 5 bin liralık ilave ödeme kararı almıştık. Bununla ilgili kanun teklifimiz meclisimizin onayından geçti ve 10 milyon 430 bin çalışmayan emeklimizin hesabına 5 bin liralık ödemeleri yatırıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ÇALIŞAN EMEKLİLERİN DIŞARIDA BIRAKILMASI İÇİMİZE SİNMEDİ

Açıkçası emeklilerimizin bir kısmının dışarıda bırakılması şahsen bizim de içimize sinmeyen, bizim de hakkaniyetli bulmadığımız bir durumdu. Dahası bunun çiftçi ve esnaf emeklilerimizin içinde yer aldığı diğer tüm emeklilerimizde bir gönül kırgınlığına sebep olduğunu üzüntüyle müşahede ettik."

Editör: Haber Merkezi