Hz. Yusuf ne zaman nerede çekildi ve kaç bölüm? Sorusu vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte arama motorlarında merak konusu olup sıkça araştırılan detayları haberimizde derledik.

Serdar Ortaç'tan sevenlerine 'kumar' uyarısı Serdar Ortaç'tan sevenlerine 'kumar' uyarısı

YUSUF DİZİSİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Hz. Yusuf dizisi, 2008 yılında çekilmiş bir Türk televizyon dizisidir. Dizi, Yusuf peygamberin hayatını anlatmaktadır ve Türkiye'de büyük bir ilgi görmüştür. Başarılı oyuncu kadrosu, kaliteli senaryosu ve muhteşem görüntüleriyle dikkat çeken dizi, yurt içi ve yurt dışında da yayınlanmıştır. Hz. Yusuf dizisi, Türkiye'de TRT 1 kanalında yayınlanmıştır ve toplam 45 bölümden oluşmaktadır. Dizi, 2008-2009 yılları arasında Türkiye'de yayınlanmıştır.

YUSUF NEREDE ÇEKİLDİ?

"Hz. Yusuf" isimli dizi, Türkiye'de yapılmış ve uluslararası alanda büyük ilgi görmüş bir yapımdır. Dizinin çekimleri ise farklı ülkelerde gerçekleştirilmiştir. İlk bölümleri Türkiye'de çekilen dizinin daha sonra Mısır, Ürdün, Suriye ve Lübnan gibi ülkelerde de çekimleri gerçekleştirilmiştir. Mısır'da, özellikle İskenderiye ve Kahire'de çekilen sahneler, dizinin doğal ve tarihi atmosferini yansıtması açısından oldukça önemlidir. Mısır'da Hz. Yusuf'un rüyasını anlatan sahneler, Nil Nehri kenarındaki Giza Piramitleri'nin etrafında çekilmiştir. Ürdün'de ise, Wadi Rum Çölü gibi doğal güzelliklerin yanı sıra, Petra antik kenti gibi tarihi yapıların da kullanıldığı sahneler yer almaktadır. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Suriye ve Lübnan da çekim yerleri arasında yer almıştır. [caption id="attachment_8292" align="alignnone" width="1024"]Hz. Yusuf ne zaman, nerede çekildi ve kaç bölüm? Hz. Yusuf ne zaman, nerede çekildi ve kaç bölüm?[/caption] Dizi, farklı ülkelerdeki çekimleri ile izleyicilere sıra dışı bir deneyim sunmaktadır. Her bir sahnesi özenle tasarlanmış olan dizinin doğal ve tarihi güzelliklerin yer aldığı sahneleri, izleyicileri farklı bir yolculuğa çıkarıyor. "HZ Yusuf" dizisi, Türk televizyon tarihinin en sevilen yapımlarından biridir ve halen uluslararası alanda popülerliğini korumaktadır.

YUSUF KAÇ BÖLÜM?

Hz. Yusuf dizisi, toplamda 45 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler, 23 Nisan 2000 tarihinde ilk bölümüyle yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin her bölümü, yaklaşık 1 saat 30 dakika uzunluğundadır. Hz. Yusuf dizisi, tarihi bir konuyu işlemesi ve etkileyici oyunculuk performansları ile Türkiye'de ve birçok ülkede büyük bir hayran kitlesi kazanmıştır.

YUSUF DİZİ KONUSU NEDİR?

Hz. Yusuf dizi konusu, İslam dininde yer alan peygamberlerden Hz. Yusuf'un hayat hikayesini anlatan bir televizyon dizisidir. Dizi, Hz. Yusuf'un çocukluğundan başlayarak kardeşlerinin ihaneti, köleliği, Mısır'da Potifar'ın evinde yaşadığı olaylar, Züleyha ile ilişkisi ve sonunda kurtuluşu gibi pek çok önemli olayı ele almaktadır. Yeni dizi film ve programlar; ünlülerin yaşamı ve magazini yakından takip için Erişim Haber sayfamızı takip edebilirsiniz.

Editör: TE Bilisim