KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak? KYK ödemeleri ne zaman başlayacak? KYK burs ve kredi sonuçları, öğrencilere verilen maddi desteklerin hangi düzeyde sağlanacağını belirlemektedir. Bu sonuçlar, öğrencilerin eğitimlerine ve hayatlarına önemli katkılarda bulunmaktadır. Sonuçların açıklanmasının ardından öğrenciler, gerekli işlemleri gerçekleştirerek burs ve kredi miktarlarını almaya hak kazanabilirler.

KYK BURS VE KREDİLERİ NE ZAMAN YATACAK?

Öğrencilere, ilk defa burs veya kredi alacak olanlara yönelik ödeme işlemleri, müracaat ettikleri öğretim yılı başladığı tarihten itibaren normal öğrenim süresince gerçekleştirilmektedir. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6. ve 10. günleri arasında ödemeleri yapılmaktadır.

Ayrıca, öğrenciler kendilerine verilen şifreleri kullanarak internet üzerinden kredi ve burs ödeme bilgilerine erişebilirler ve Ziraat Bankası şubelerini öğrenebilirler. Bankamatik kartları da öğrenciler tarafından bankadan temin edilebilir. Bu süreç, öğrencilerin maddi desteklerini düzenli bir şekilde alabilmeleri için önemlidir.

KYK ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs ve kredi ödemeleri her ay, öğrencinin TC kimlik numarasının son rakamına göre ayın 6. ve 10. günleri arasında hesaplanarak yatırılır. İlk kez burs ve kredi alacak öğrencilerin ekim, kasım ve aralık aylarındaki ödemeleri bir arada alabilecektir.

Beklenen oldu KAAN ilk uçuşunu gerçekleştirdi Beklenen oldu KAAN ilk uçuşunu gerçekleştirdi

Örneğin, TC Kimlik numarasının son hanesi "0" olanlar ayın 6'sinde, "2" olanlar 7'sinde, "4" olanlar 8'inde, "6" olanlar 9'unda, "8" olanlar ise 10'unda ödemelerini alabilirler. Bu ödeme takvimi, öğrencilere düzenli ve belirli bir zaman diliminde maddi destek sağlama konusunda yardımcı olmaktadır.

Editör: Haber Merkezi