Hatice Karahan kimdir, nereli? Merkez Bankası başkanı mı oldu, kaç yaşında? Hatice Karahan kimdir, nereli? Merkez Bankası başkanı mı oldu, kaç yaşında?

Nil Anka kimdir, nereli, gerçek ismi ne? Ümmü Gülsüm olayı nedir, gerçekte kim? Sosyal medyanın gündemine oturan "Nil Anka-Ümmügülsüm" olayı, kullanıcıların dikkatini çeken ve merak uyandıran konular arasında yer aldı.

NİL ANKA KİMDİR, NERELİ, GERÇEK İSMİ NE?

Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Nil Anka, müzik kariyerine başlamış ve Türkiye'de ve Avrupa'da birçok konser vermiştir. Ancak, 2015 yılında Türkiye'de yaşanan siyasi istikrarsızlık nedeniyle müzik kariyerine ara verip Güney Afrika'ya yerleşmiştir. Salgın sürecinin ardından Güney Afrika'dan ayrılan Anka, Avrupa'da yaşamını sürdürmekte ve iş dünyasında kariyer yaparken müzikle ilgilenmeye devam etmektedir. Ayrıca, Nil Anka'nın ilk kitabı olan "Kendinden Kaçmak Kendine Dönüş," yazarın ilk eseri olarak okurlarla buluştu.

ÜMMÜ GÜLSÜM OLAYI NEDİR, GERÇEKTE KİM?

Nil Anka’nın konuya ilişkin açıklaması şöyle; Arkadaşlar gerçekten bana olan ilginiz hoşuma gidiyor, ekonominin ve eğitimin ivme kaybettiği güzel ülkemde, gençlerimizin stresten uzaklaşmak için eğlenceli anlar yaratması ve bunu benimle popülerleştirerek yapmaları ayrıca gururlandırdı. Teşekkür ederim. Öncelikle adım hiçbir zaman Ümmügülsüm olmadı. Her zaman Nil Anka’ydım. Ayrıca çok sempatik bir isim. Olsaydı da zevkle kullanırdım yalnız eğlenirken o isimleri taşıyan insanlar olduğunu unutmayın, herkesin bir ismi var ve bu İnsanları değerlendirmeniz için bir anlam teşkil etmez.  Yalan ve iftiralar attırmayı mecbur kılarak ve o kızların programda kalması için yapımcılarla anlaşarak oyunlara piyon oluyorlar. Kullanılıyorlar. O programdan önce de Nil Anka idim. Konserler verdim. O programa beni Türkiye’ye tanıtmak için çıkardılar. Halk nezaketimi sevince çok dikkat çektim ve reytingler üzerime gelinerek elde edilmeye başlandı.

Editör: Haber Merkezi