Ülkemizin otomotiv sektöründeki önemli gelişmelerinden biri olan Togg'un sedan modelinin lansman tarihine dair, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'dan önemli açıklamalar geldi. Bakan Kacır, Haber Global'de yaptığı değerlendirmede, Togg'un Türkiye için bir ortak kazanım olduğunu belirtti. Ülke genelinde şu an itibarıyla 15 binden fazla Togg'un trafiğe çıktığını ifade eden Kacır, araç sayısının her geçen gün arttığını ve gelecek yılın üretim hedeflerine dair önemli planlar yapıldığını vurguladı.

2022'nin sonuna kadar 20 bin aracın sahiplerine teslim edileceğini bildiren Bakan Kacır, Togg'un ilerleyen dönemde önemli adımlar atacağını belirtti. Özellikle 2024'ün sonunda sedan modelinin tanıtılacağını ve 2025 itibarıyla Avrupa'ya ihracatının başlayacağını dile getirdi. Ayrıca, 2025'te sedan araçların üretimine de başlanacağını söyledi.

Milli uçak gemisinin tasarım faaliyetleri incelendi Milli uçak gemisinin tasarım faaliyetleri incelendi

Bu açıklamalar, Togg'un hem üretim hem de pazarlama stratejilerinde önemli bir değişimi işaret ediyor. Kacır'ın verdiği bilgiler, Togg'un sadece Türkiye'deki değil, uluslararası pazardaki varlığını güçlendirmek ve ihracat anlamında yeni adımlar atmaya hazırlandığını gösteriyor. Bu gelişmelerle birlikte, Togg'un otomotiv dünyasında daha etkin bir oyuncu haline gelmesi bekleniyor.

Editör: Yağmur Sezgin