GTA 6 sistem özellikleri neler? GTA 6 fiyatı ne kadar, kaç TL? GTA 6 sistem özellikleri neler? GTA 6 fiyatı ne kadar, kaç TL?
Webb Uzay Teleskobu su tespit etti! Webb Teleskobu'nun yakın kızılötesi tayfçeker cihazını kullanan astronomlar, Jüpiter ile Mars arasındaki yörüngede bulunan 238P/Read Kuyruklu Yıldızı'nın etrafında su buharının bulunduğunu doğruladı. NASA açıklamasında, bu keşfin, Jüpiter'in yörüngesinde yer alan daha sıcak Asteroit Kuşağı'nda buz halindeki suyun korunabileceği ve Dünya'ya düşen asteroitler aracılığıyla Dünya'daki suyun oluşumunun erken dönemlerine katkıda bulunabileceği görüşlerini doğruladığı ifade edildi.

WEBB UZAY TELESKOBU SU TESPİT ETTİ

Açıklamada, bir yıldızın çevresindeki suyun gaz halinde olduğu ve oluşum halindeki kayalık gezegenlerden ayrılmış olabileceği ifade ediliyor. Bazı astronomların, Dünya'daki suyun kaynağının kuyruklu yıldızlar olduğunu düşündüğüne teknoloji alanında dikkat çekiliyor. Webb Gezegen Bilimi Projesi'nde çalışan Dr. Stefanie Milam, Dünya'daki suyun kökeninin hala gizemini koruduğunu belirterek, Güneş Sistemi'ndeki su dağılımının öyküsünü anlamakın, diğer gezegen sistemlerini ve Dünya benzeri bir gezegenin olup olamayacağını anlamada yardımcı olabileceğini ifade ediyor. Read Kuyruklu Yıldızı'nın asteroit kuşağındaki bir ana kuşak kuyruklu yıldız olduğu ve koma adı verilen halesi ve kuyruğunun belirli dönemlerde ortaya çıktığı kaydediliyor. Geleneksel kuyruklu yıldızların, buz halindeki suyun Neptün'ün yörüngesinin ötesinde korunabileceği bir alanda bulunduğu ve kuyruklarının Güneş'e yaklaşırken buharlaşan donmuş maddelerden oluştuğu ifade ediliyor. Bir yıldızın yakınlarında bulunan suyun gaz halinde olduğu ve oluşum halindeki kayalık gezegenlerden ayrıldığı ifade edilen açıklamada, bazı astronomların Dünya'daki suyun kaynağının kuyruklu yıldızlar olabileceğini düşündüğü belirtiliyor. Webb Gezegen Bilimi Projesi'nden Dr. Stefanie Milam, Dünya'daki suyun kökeninin hala gizemini koruduğunu söyleyerek, Güneş Sistemi'ndeki su dağılımının öyküsünü anlamakın, Haberlerde diğer gezegen sistemlerini ve Dünya benzeri bir gezegende suyun bulunup bulunamayacağını anlamada yardımcı olabileceğini ifade ediyor. Read Kuyruklu Yıldızı'nın asteroit kuşağında bulunan bir ana kuşak kuyruklu yıldız olduğu, belirli dönemlerde koma adı verilen halesi ve kuyruğunun ortaya çıktığı, sınıflandırmasının ise 2006'da Michael Read ve diğer iki bilim insanı tarafından yapıldığı kaydediliyor. Geleneksel kuyruklu yıldızların, buz halindeki suyun Neptün'ün yörüngesinin ötesinde korunabileceği bir alanda bulunduğu ve kuyruklarının Güneş'e yaklaştıkça buharlaşan donmuş maddelerden oluştuğu belirtiliyor. Bu bulgular, suyun evrenin farklı bölgelerinde nasıl dağıldığını ve Dünya'ya nasıl ulaşmış olabileceğini anlamamıza yardımcı olabilir.