Yeni zamlı maaşlar ne zaman hesaplara yatacak? 2024 zamlı maaşlar ne zaman verilecek? Memur ve emekli maaşı ne zaman yatacak, sorusu Ocak 2024 zam oranlarının belli olmasının ardından merak konusu oldu. Milyonlarca vatandaş tarafından beklenen enflasyon rakamlarıyla beraber 2024 Ocak memur ve emekli zamları da belli oldu.

YENİ ZAMLI MAAŞLAR NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

SSK'lı emekliler her ayın 17-26'sı arasında, Bağ-Kur'lular ise her ayın 25-28 arasında emekli maaşı ödemesini alıyor. Memurlara ise her ayın 15'inde maaş ödemesi yapılıyor. Enflasyon farkı ödemeleri için ilgili tarihler belirlendikten sonra emekliler, bu ödemeleri bekleyecekler. Bu süreç, milyonlarca emeklinin finansal durumlarını etkileyecek ve günlük yaşamlarına yansıyacak.

2024 MEMUR MAAŞLARI BELLİ OLDU

Memur ve memur emeklilerini ilgilendiren maaş zamları ortaya çıktı. TÜİK'in enflasyonu açıklamasıyla birlikte memur ve memur emeklilerine yapılacak zam belirlendi.

Aralık ayı enflasyon verisinin açıklanmasıyla birlikte memur ve memur emeklilerinin alacağı zamlı maaşlar belli oldu.

FAST sistemi çöktü mü, neden çalışmıyor? FAST ve EFT para transferi düzeldi mi? FAST sistemi çöktü mü, neden çalışmıyor? FAST ve EFT para transferi düzeldi mi?

Enflasyon verisine göre memur ve memur emeklilerine yüzde 49,25 oranında zam yapıldı. En düşük memur maaşı 33 bin liraya yaklaştı.

Memurlara 2024 yılının ilk 6 ayı için yüzde 15 toplu sözleşme zammı verilmişti.

Editör: Haber Merkezi