Dul ve yetimlere 5 Bin TL emekli ikramiyesi verilecek mi? Emekli ikramiye sigortalı çalışanlara verilecek mi? Emeklilere 5000 TL ikramiye ödemesiyle ilgili tarih arayışı devam ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılı münasebetiyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından milyonlarca emekliye müjde verildi. Erdoğan, "Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapmayı kararlaştırdık." şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

2024 yılsonu enflasyon ve dolar beklentileri yükseldi 2024 yılsonu enflasyon ve dolar beklentileri yükseldi

Emekli ikramiyesi tarihleri ve şartları, birçok emekli tarafından büyük bir merakla bekleniyor. Özellikle EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) durumu olanlar, 5 bin TL'lik emekli ikramiyesinden yararlanıp yararlanamayacaklarını öğrenmek istiyorlar. Son günlerde yapılan açıklamalara göre, emekli ikramiyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılı anısına ödenecek. Şu ana kadar açıklanan bilgilere göre, emekli aylığı alan ve aynı zamanda sigortalı olarak çalışanlar bu ikramiyeden yararlanamayacaklar.

DUL VE YETİMLERE 5 BİN TL EMEKLİ İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Emeklilerin 5000 TL ikramiyesinin dağıtımıyla ilgili planlar açıklandı. Dul olup çocuğu olmayan emeklilere yüzde 75 oranında ikramiye verilmesi öngörülüyor, bu da 3750 TL'yi ifade ediyor. Dul olup çocuğu olan emeklilere ise yüzde 50 oranında ikramiye verilmesi bekleniyor, bu da 2500 TL'ye denk geliyor. Yetim emeklilere ise yüzde 25 oranında ikramiye verileceği açıklandı, bu da 1250 TL anlamına geliyor. Bu oranlar, ikramiyenin ne kadar alınacağını belirlemede temel bir unsur olacak. Emekli aylığı alıp sigortalı olarak çalışanlar, ikramiyenin dışında tutulacak. Bu şekilde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılı anısına emeklilere verilecek olan 5000 TL ikramiye, belirlenen kriterlere göre dağıtılacak.

EMEKLİ İKRAMİYE SİGORTALI ÇALIŞANLARA VERİLECEK Mİ?

Emekli aylığı alan ve aynı zamanda sigortalı olarak çalışanlar, Cumhuriyet Bayramı ikramiyesinin dışında tutulacak. İkramiyeler, kasım ayı içerisinde diğer emeklilere ödenecek. Toplamda 12.2 milyon emekli, bu ikramiyeden faydalanacak. Bu ödemeler, Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılı anısına gerçekleştirilen bir jest olarak 29 Ekim tarihinde emeklilere verilecek.

Editör: Haber Merkezi