Faizsiz evlilik kredisi 28 yaşa verilecek mi? Evlilik kredisinde karı koca yaşı kaç olmalı? Yeni evlenecek çiftler için sunulacak faizsiz evlilik kredisi hakkında geri sayım başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlenmeyi planlayan çiftlere yönelik bu kredi düzenlemesiyle ilgili önemli detayları paylaştı.

Yeni evlenecek çiftlere sunulacak faizsiz evlilik kredisi için geri sayım başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu kredi düzenlemesi hakkında ayrıntıları paylaştı. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankası için bir pilot proje başlattıklarını ve ilerleyen dönemlerde bu projeyi genişleteceklerini belirtti. Bu müjde, gençlerin uzun zamandır beklediği bir destek olduğunu yansıtıyor. Krediye başvuru tarihleri ve diğer önemli ayrıntılar, resmi açıklamalar ve ilgili kurumlar tarafından yakın bir zamanda duyurulacaktır. Bu adım, genç çiftlerin evlilik öncesi maddi ihtiyaçlarına destek sağlayarak, daha güçlü bir başlangıç yapmalarını hedeflemektedir. Evlilik kredisi, gençlerin hayatlarını birleştirmelerine yardımcı olacak önemli bir adımdır.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ 28 YAŞA VERİLECEK Mİ?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, faizsiz evlilik kredisi başvurusu yapabilmek için gerekli kriterleri de açıkladı. Bakan Göktaş, "Krediden faydalanabilmek için 18-27 yaş aralığında olma kriteri bulunuyor, ancak bu kriterler Meclis'te görüşülerek kesinleşecek. Başvuru yapacak olanların gelir düzeyi de dikkate alınacak ve yaş kriteri uygulanacak. Ayrıca, suç kaydı olmamış ve deprem bölgesinde yaşamış olma şartları da aranacak. Bu kriterlere uyan herkes, bu krediden faydalanabilecek" dedi. Bu açıklamalar, evlilik kredisi başvuru süreci için önemli bilgiler sunuyor ve bu krediyi almak isteyen adayların hangi şartlara uymaları gerektiğini netleştiriyor. Bu kriterlerin Meclis'te resmi bir şekilde onaylanması bekleniyor.

EVLİLİK KREDİSİNDE KARI KOCA YAŞI KAÇ OLMALI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, faizsiz evlilik kredisi projesi hakkında şu bilgileri verdi:

Deprem bölgesi için pilot proje olarak başlatıyoruz ve bu projeye öncelik vererek oradaki gençlerimize destek olmayı hedefliyoruz. Bu projeyi daha sonra genişletmeyi düşünüyoruz. Gençlerimizin uzun bir süredir beklediği bir müjdeyi veriyoruz. Projenin tüm kriterlerini hazırladık. Krediden faydalanabilmek için gelir kriteri ve 18-27 yaş arasında olma şartları bulunuyor. Bu kriterlere uyan herkes bu krediden faydalanabilecek. Ancak bu kriterlerin tamamının Meclis tarafından onaylanması gerekecek.

Bakan Göktaş ayrıca, Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programı'na katılanların bu çalışmadan faydalanabileceğini belirtti ve Meclis'te görüşülecek olan proje hakkında bilgi verdi:

2024 engelli maaşı ne kadar, kaç TL? Engelli aylıkları ne kadar oldu? 2024 engelli maaşı ne kadar, kaç TL? Engelli aylıkları ne kadar oldu?

Tüm çalışmalarımızı tamamladık ve projeyi önümüzdeki günlerde Meclis'e sunmayı planlıyoruz. Projemizin yeni yılın başlamadan önce yürürlüğe girmesini bekliyoruz.

Editör: Haber Merkezi