Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ticaret hacmi arttı Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ticaret hacmi arttı

2024 yılına ait yeni din görevlisi maaşları, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarıyla birlikte belirlendi. Bakan Vedat Işıkhan'ın yaptığı açıklamalara göre, en düşük memur maaşlarının yaklaşık olarak 33 bin liraya çıkması beklenirken, din görevlisi maaşları da bu zamlardan etkilendi. Yeni maaşlar ve yüzde kaçlık bir artışın gerçekleştiği ile ilgili detaylar haberimizde yer alacaktır.

VAİZ, İMAM, MÜEZZİN 2024 MAAŞLARI NE KADAR OLDU?

3 Ocak günü TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verileri, 2024 yılı için geçerli olacak din görevlisi maaşlarını belirledi. Aralık ayı enflasyon rakamlarına göre aylık yüzde 2,93 artış yaşandı ve yıllık enflasyon oranı yüzde 64.77 oldu. Bu doğrultuda, 1’e 4 derecesindeki bir vaizin maaşı temmuz ayında 27 bin 620 TL seviyesinden, yeni zamlı maaşıyla birlikte 41.222,85 TL seviyesine yükselecek. Yapılan zam oranları ve maaş artışları ile ilgili detaylar haberimizde yer alacaktır.

Temmuz 2023 zammıyla birlikte 1/4 derecesinde görev yapan vaizin maaşı 27 bin 620 TL'ye yükselmişti. Aynı dönemde, Temmuz ve Aralık ayları arasında geçerli olan 1/4 derecesinde görev yapan imamın maaşı ise 14 bin 791 TL olarak belirlenmişti. Bu döneme ait maaş artışları ve güncel maaşlar hakkında detaylar haberimizde yer almaktadır.

Editör: Yağmur Sezgin