Anlaşmaların kronolojik sıralaması nasıl? Anlaşmaların tarihi sıralaması! Anlaşmaların kronolojik sıralaması nasıl? Anlaşmaların tarihi sıralaması!

Bu hafta okullarda yoklama alınacak mı? Derslerde yoklama var mı, yok mu? Okullarda ilk dönemin sona ermesine sayılı günler kala, karnelerin alınmasına yönelik hazırlıklar devam ediyor. Bu süreçte, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından birinci dönemin son haftasında okullarda yapılabilecek etkinlik listesi yayımlandı.

BU HAFTA OKULLARDA YOKLAMA ALINACAK MI? DERSLERDE YOKLAMA VAR MI, YOK MU?

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ermek üzereyken, okullarda son hafta derslerin yanı sıra yapılabilecek etkinliklere dair resmi bir yazı hazırladı. Buna göre okulların son haftası olan 15-19 Ocak tarihlerinde öğrenciler; kulüp faaliyetleri, kültürel etkinlikler, spor turnuvaları ve atölye çalışmaları gibi çeşitli etkinliklere katılacak. MEB Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci’nin imzasıyla yayımlanan yazı özetle şöyle:

“Bakanlığımızca 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci döneminin son haftasında tüm kademelerde uygulanmak üzere öğrencilerin zihinsel, sosyal, duygusal, fiziksel ve ahlaki açıdan çok yönlü gelişimini esas alan bir yaklaşımla ‘Dönem Sonu Sosyal Etkinlikler Faaliyet Planı’ hazırlanmıştır. Söz konusu faaliyet planı yazımız gönderilmiş olup Bakanlığımıza bağlı okul veya kurumların halihazırda planladıkları faaliyetlere devam etmesi, bununla beraber yazı ekinde önerilen faaliyetlerin okul ve çevre şartlan göz önünde bulundurularak, velilere külfet çıkarmadan, öğrencilerin ilgisini çekecek ve birinci dönemin son haftasının coşkuyla geçirilmesini sağlayacak şekilde uygulanması hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederim.”

Editör: Haber Merkezi