Özel okullara MEB onaylı "ücretsiz ders kitabı" zorunluluğu Özel okullara MEB onaylı "ücretsiz ders kitabı" zorunluluğu

Burger King, Brezilya'da oldukça ilgi çekici bir kampanya başlattı. "Hangover Whopper" veya daha anlaşılır bir şekilde ifade edersek "akşamdan kalma Whopper" adı verilen bu kampanya, Burger King şubelerine alkollü olarak giden kişilere özel indirim kuponları sunacak.

Ancak Burger King'in bir kişinin alkollü olup olmadığını nasıl tespit edeceği konusu tartışmalı bir nokta haline geldi. Şirket, bunun için mobil uygulamasında özel bir bölüm oluşturdu. Kullanıcılar, bu bölüme girerek yüz tanıma özelliğini kullanacak ve uygulama, kişinin alkollü olup olmadığını tespit edecek. Fakat bazı kesimler, bu adımın aslında sadece veri toplamaya yönelik bir kampanya olduğunu düşünüyor.

Burger King, neden böyle bir kampanyaya ihtiyaç duydu?

Burger King'in Brezilya'da bu tür bir promosyon düzenlemesinin temel nedeni yılbaşı kutlamaları. Bunun yanı sıra, işin reklam boyutu da oldukça etkili oldu. Sonuçta, Burger King bu kampanya ile dünya genelinde geniş çapta konuşulan bir konu haline geldi.

Burger King'in yüz tanıma sistemi ile ilgili detayları paylaşalım. Kullanıcı, uygulamaya girip selfie çektiğinde, alkollü olma durumuna göre 3 farklı seviyede tespit yapılacak. Bu seviyelendirme, Whopper Jr. Double, Whopper veya Whopper Double hamburgerlerinden biri için indirim kuponu oluşturulmasını sağlayacak. Müşteri bu şekilde indirimli bir fiyattan hamburger satın alabilecek. Kampanya, 2 Ocak 2024 tarihine kadar geçerli olacak.

Kaynak: webtekno